NEXT JS چیست

در این مقاله میخواهیم به این بپردازیم که اساسا NEXT JS چیست و چه کاربردی در دنیای وب دارد؟ به عنوان یک مرکز طراحی و ساخت دیجیتال، ما از Node.js از همان ابتدا استفاده می کنیم. با شناسایی آن به‌عنوان یک تغییر دهنده، به ما اجازه می‌دهد تا سرویس‌های بک‌اند بسیار مقیاس‌پذیر، با فشردگی بیشتر داده ها و امکان Real time را برای تقویت وب‌سایت‌ها و برنامه‌ها به بسیاری از مشتریانمان ارائه دهیم.

تمرکز مانند لیزر روی سرعت و عملکرد همیشه یک راهنمای مهم برای ما بوده است. زمانی که React JS معرفی شد، کاملاً خوب و مناسب بود زیرا ما به طور طبیعی از جاوا اسکریپت در قسمت فرانت و بکند برنامه های مشتریان خود استفاده میکردیم. بنابراین از آنجایی که React JS توسعه یافته و تقریباً به پلتفرمی جذاب برای ساخت فرانت‌اندهای وب‌سایتها تبدیل شده است، نظر ما به مزایای Next.js جلب شد.

Next js چیست؟

Next js چیست

به‌طور ساده، Next.js یک چارچوب React برای توسعه برنامه‌های جاوا اسکریپت تک صفحه‌ای است. مزایای این چارچوب، هم برای برنامه های کاربردی مشتریان و هم برای تیم توسعه ما بسیار زیاد است. هرچه ما به عنوان کاربر بیشتر به صورت دیجیتالی تعامل داشته باشیم، بی حوصله تر می شویم زیرا وب سایت ها و برنامه هایی که در عرض میلی ثانیه بارگیری نمی شوند، انتظارات ما را برآورده نمیکنند. برنامه‌های کاربردی با کارایی بالا، مقیاس‌پذیری و موفقیت بیشتری دارند و به همین دلیل، ما به دلایل مختلفی استفاده از Next.js را آغاز کرده‌ایم که بیشتر مربوط به سرعت و عملکرد است.

ارائه سمت سرور (SSR)

اجزای React که بخش فرانت اند یک وب سایت را تشکیل می دهند، ابتدا در سمت سرور ارائه می شوند. این بدان معناست هنگامی که HTML به مشتری (مرورگر کاربر) تحویل داده شد، هیچ اتفاق دیگری لازم نیست تا کاربر بتواند محتوای صفحه را بخواند. این باعث میشود زمان بارگذاری صفحه برای کاربر بسیار سریعتر به نظر برسد.

SSR همچنین مزایای فهرست‌بندی و خزیدن را دارد که برای بهینه‌سازی موتورهای جستجو (SEO) ضروری است زیرا جاوا اسکریپت سمت مشتری برای دیدن محتوای صفحه نیازی به اجرا ندارد. در اصل، مشتریان ما از بهبود سئوی فنی بهره می برند.

رندر کردن همان مؤلفه‌ها در سمت سرور سمت کلاینت (رندر جهانی) به این معنی است که زمان توسعه کاهش می‌یابد زیرا ما می‌توانیم مؤلفه‌های React خود را یک بار بسازیم و Next JS همه کارهای مربوط به رندر مجدد آن مؤلفه‌ها را در کاربر انجام می‌دهد. مرورگر. توسعه‌دهندگان می‌توانند فقط روی اجزای سازنده تمرکز کنند و در مورد اینکه یک جزء در کدام محیط رندر می‌شود نگران نباشند.

اگر می‌پرسید تفاوت بین رندر سمت سرور و رندر سمت مشتری چیست، این مقاله کمک کننده است.

تقسیم بندی خودکار کد

Next.js به اندازه کافی باهوش است که فقط جاوا اسکریپت و CSS را که برای هر صفحه مورد نیاز است بارگیری کند. این باعث می‌شود زمان بارگذاری صفحه بسیار سریع‌تر شود، زیرا مرورگر کاربر مجبور نیست جاوا اسکریپت و CSS را برای صفحه خاصی که کاربر مشاهده می‌کند دانلود کند. این کار کارایی را افزایش می دهد زیرا مرورگر کاربر محتوای کمتری دانلود می کند و کاربر از دیدن سریعتر محتوای صفحه سود می برد.

تغییر سریع ماژول ها

این آیتم برای کاربران نهایی یک برنامه کمتر اهمیت دارد اما برای توسعه دهندگان بسیار مهم است. تعویض هات ماژول به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا تغییراتی را که در طول توسعه ایجاد کرده‌اند، به‌محض ایجاد آن‌ها در برنامه زنده ببینند. با این حال، برخلاف روش‌های سنتی «بارگذاری مجدد زنده»، فقط ماژول‌هایی را بارگذاری می‌کند که واقعاً تغییر کرده‌اند. همینطور وضعیتی را که برنامه در آن قرار داشت حفظ می‌کند و زمان مورد نیاز برای مشاهده تغییرات در عمل را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد. در نهایت، تاثیر مثبت برای مشتریان ما این است که زمان کمتری برای توسعه از ما می‌گیرد، زیرا کارایی‌های توسعه وجود دارد.

به طور خلاصه، مزایای اصلی Next.js عبارتند از:

بهبود فرآیند توسعه = هزینه و سود زمانی برای مشتریان ما

عملکرد بهبود یافته = برنامه های کاربردی سریعتر

سئوی بهبودیافته = فهرست‌پذیری بیشتر و برنامه‌های کاربردی سئو دوستانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *