چرا مدل کسب و کار D2C برای فرنچایزمواد غذایی مفید است

امتیازات غذایی: مدل تجاری جدید D2C

اگر صاحب امتیاز یک رستوران و سرویس غذا دهی هستید یا در نظر دارید که یکی از آن ها را راه اندازی کنید، بدون شک به این فکر می کنید که چگونه به فروش آنلاین بپردازید. ما در این مقاله به مدل D2C را با جزئیات خواهیم پرداخت. 

در سال 2020، بسیاری از بزرگترین فرنچایزها  (Franchise) شروع به همکاری با خدمات تحویل، مانند Uber Eats و Deliveroo کردند. در ابتدا، با افزایش محبوبیت پلتفرم های شخص ثالث، این یک راه عالی برای فرنچایزها بود تا فاکتور راحتی را برای مشتری وفادار خود افزایش دهند و از فناوری شخص ثالث بهره ببرند. 

با این حال، کمیسیون ها با گذشت زمان شروع به رشد تا 30٪ کردند و فناوری مورد نیاز برای راه اندازی پلت فرم آنها بیش از گذشته در دسترس قرار گرفت. به همین دلیل، فرنچایزهای مواد غذایی شروع به حرکت به سمت راه اندازی پلت فرم های تحویل بر اساس تقاضای خود کردند که مستقیماً به مشتریان خود منتهی می شد.  


چرا مدل کسب و کار D2C برای فرنچایز (Franchise) مواد غذایی مفید است؟

ارتباط نزدیک تر با جایگاه مشتری 

در مقایسه با رستوران های تک فروشگاهی، فرنچایزهایی مانند مک دونالد یا استارباکس در حال حاضر تعداد زیادی مشتریان وفادار دارند، صرف نظر از حضور آنها در برنامه های شخص ثالث. 
اگر صاحب امتیاز غذای مخصوص یا رستوران هستید، احتمالاً سهم عادلانه ای از جمع آوری و تجزیه و تحلیل داده ها را در مورد جایگاه هدف خود انجام داده اید. شما به خوبی از جمعیت شناسی، الگوهای هزینه و نمایه کلی مشتریان آن ها آگاه هستید. 
این اطلاعات هنگام تغییر به سمت یک مدل تجاری D2C ضروری و ارزشمند است. شناخت بسیار خوب مشتری به شما در طراحی اپلیکیشن، پی بردن به مشکل اولیه و کسب امتیاز کمک می کند. 
برای مثال، با آگاهی از اینکه مشتریان شما برای تحویل سریع ارزش قائل هستند، می‌توانید روی تعداد بیشتری کارمند تحویل سرمایه‌گذاری کنید و از رقبای شخص ثالث پیشی بگیرید، زیرا در سریع‌ترین پلتفرم تحویل شهرت خواهید داشت.

 
 
 کنترل مالی بیشتر 

بدون شک داشتن پلتفرم D2C به معنای کنترل مالی بیشتر و داشتن حاشیه سود بسیار بالاتر بدون نیاز به افزایش قیمت محصولات شماست. 
هزینه های خدمات و تحویل کاملاً بر عهده فرنچایز است و نیازی به رعایت الزامات مالی واسطه نیست. 

امکان سفارشی سازی  

فرنچایزهای مواد غذایی به دلیل ثبات و تجربه منحصر به فردشان موفق می شوند. فروش آنلاین مستقیم به مشتری این امکان را فراهم می کند تا این تجربه را به صورت آنلاین به ارمغان بیاورند و به مشتریان شما نگاهی اجمالی به بازدید حضوری از رستوران می دهد. 
این شامل فیلم ها، رنگ ها، آرم ها، پیشنهادات ویژه، خبرنامه ها و موارد دیگر می شود. داشتن یک پلتفرم مستقیم به مشتری، آزادی تعامل مستقیم با مشتری را فراهم می کند، در حالی که پلتفرم های واسطه محدودیت های زیادی را برای سطح سفارشی سازی هر صفحه ارائه می دهند.

برای راه اندازی پلت فرم DTC به چه ابزارهایی نیاز است؟ 

نرم افزار عالی 

قبل از اجرای مدل کسب و کار D2C، فناوری عامل شماره یک است که موفقیت آن را تضمین می کند. 
نرم افزار شما باید سریع و دارای رابط کاربری زیبا بدون هیچ مشکلی باشد تا امتیاز رقابتی را در بین سایر پلتفرم ها به امتیازات غذایی شما بدهد. فرآیند سفارش باید ساده و آسان باشد، از جمله گزینه های مختلف پرداخت، ویرایش سبد، و سفارش مجدد وعده های غذایی مورد علاقه با یک کلیک. 

یک سرویس تحویل قابل اعتماد

خدمات تحویل همیشه رایج ترین منبع شکایات مصرف کنندگان است. هنگام فروش مواد غذایی، زمان بندی بسیار مهم است زیرا باید به صورت گرم، در مکان صحیح و در بازه زمانی مورد نظر تحویل داده شود. 
برای رقابت با برنامه های سفارش شخص ثالث، باید تجربه مشتری لذت بخش و به یاد ماندنی را ارائه دهید که ساده، سریع و جذاب باشد. پیاده‌سازی نرم‌افزار با سیستم مدیریت منحصربفرد و اعلان‌های فشاری که مشتریان را همیشه در جریان پیشرفت سفارش‌هایشان قرار می‌دهد، رویکرد فوق‌العاده‌ای برای انجام این کار است.

سیستم مدیریت سفارش

شما باید روی یک سیستم مدیریت سفارش داخلی عظیم سرمایه گذاری کنید تا حتی یک سفارش را از دست ندهید. مطمئن شوید که نرم‌افزاری که استفاده می‌کنید دارای داشبوردی است که نمای کلی عالی از موجودی، ترافیک، تعداد سفارش‌های معلق را ارائه می‌دهد و بر سفر راننده نظارت می‌کند. 
این یک ابزار مفید خواهد بود که نه تنها تجربه کاربر را بهبود می بخشد بلکه از داشتن موجودی بیش از حد یا خیلی کم نیز جلوگیری می کند. 

آیا آماده اجرای مدل D2C برای فرنچایز خود هستید؟

اگر آماده هستید که امتیاز غذایی خود را به سطح بعدی ببرید و فروش D2C را شروع کنید، haminoo.ir را بررسی کنید. لازم نیست در کدنویسی و طراحی متخصص باشید تا بتوانید پلتفرم‌های آن‌ها را به طور کارآمد اجرا کنید. متخصص های ما شما  را در طول مسیر با هر سوالی که ممکن است داشته باشید راهنمایی می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *