هاستینگ به چه معناست؟

هاست یا هاستینگ، در عام ترین معنای آن، سرویسی است که از طریق آن منابع ذخیره سازی و محاسباتی در اختیار یک فرد یا سازمان برای اسکان و نگهداری یک یا چند وب سایت و خدمات مرتبط به آن استفاده میشود. در حالی که هاست نیاز مبتنی بر IP ندارد، اکثریت قریب به اتفاق نمونه‌ها خدمات مبتنی بر وب هستند که به وب‌سایت یا سرویس وب اجازه می‌دهند تا در سطح جهانی از اینترنت در دسترس باشند. هاستینگ به عنوان میزبانی وب یا میزبانی وب سایت نیز شناخته می شود.

هاستینگ چگونه کار میکند؟

هاستینگ به عنوان یک سرویس بسیار مهم، توسعه و رشد اینترنت را تسهیل کرده است. هاستینگ در درجه اول توسط یک ارائه دهنده خدمات میزبانی ارائه می شود که یک زیرساخت محاسباتی تخصصی ایجاد می کند. به نوبه خود، مالک یا توسعه‌دهنده وب‌سایت از زیرساخت میزبانی وب‌سایت خود از طریق کد منبع آپلود شده استفاده می‌کند، جایی که هر وب‌سایت با نام دامنه منحصربه‌فرد خود و فضای وب و فضای ذخیره‌سازی منطقی اختصاص داده شده قابل تشخیص است. پس از تعیین نام دامنه در یک مرورگر وب، یک وب سایت از طریق اینترنت قابل دسترسی خواهد شد.

با تکامل فناوری و مدل‌های تحویل، میزبانی به فرمت‌های مختلفی از جمله میزبانی مشترک، میزبانی اختصاصی و میزبانی ابری تبدیل شده است. علاوه بر وب سایت ها، میزبانی ممکن است شامل میزبانی داده/ذخیره، میزبانی برنامه و نرم افزار و میزبانی خدمات فناوری اطلاعات باشد. این خط همچنین با محاسبات ابری و مجازی سازی محو می شود که سطح دیگری از پیچیدگی و سفارشی سازی را امکان پذیر میکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *